2014/1

Na svojom pravidelnom zasadaní sa v Bratislave pod vedením svojho predsedu, arcibiskupa Stanislava Zvolenského, stretli členovia Rady KBS pre spoločenské komunikačné prostriedky /RPSKP KBS/.

Spoločne posúdili návrhy kandidátov na zisk Ceny Andreja Radlinského za rok 2014. Konferencia biskupov Slovenska i tento rok ocení prácu 3 novinárov a mediálnych pracovníkov za ich prínos v profesionálnej práci. Ceny budú odovzdané počas púte katolíckych médií, ktorá sa uskutoční v Bratislave 31. mája 2014.

Členovia RPSKP KBS sa venovali aj príprave programu púte katolíckych médií. Jej súčasťou bude program „otvorených dverí TV LUX“, ako aj aktivity Katolíckych novín, Rádia Lumen, TK KBS a Lux communication. Vo večerných hodinách sa v katedrále sv. Martina v Bratislave uskutoční slávnostné odovzdávanie ocenení Andreja Radlinského.

RPSKP KBS rozhodla o vypísaní tradičnej súťaže na zisk podpory pre mediálne granty zo zbierky na katolícke médiá, ktorá sa uskutoční na 7. Veľkonočnú nedeľu vo všetkých farnostiach na území Slovenska.